АРХИВ 2015

СК Гладиатор

Гладиатор с две отборни купи от турнир в София

26.04.2015г.

Поредното отлично представяне записаха представителите на СК "Гладиатор". Дупничани спечелиха първо място в отборното класиране при децата /момичета/ и второ място при кадетите /девойки/ на петия международен турнир Херея оупън. В турнира участваха 391 състезатели от 62 клуба, от 10 държави. Златни отличия за клуба донесоха Борислава Борисова при децата до 40 кг. и Радина Борисова до52 кг. При кадетите, злато донесе Луиза Захариева до 51 кг..

Повече информация на - кликни тук

Митко Джорджев със злато от Молдова

17.04.2015г.

Състезателят на СК "Гладиатор" - Митко Джорджев взе първо място в категория до 63 кг. при юношите на турнир от клас "G1" в Кишинев, Молдова. Митко постигна три категорични победи и се изкачи на най-високото стъпало на стълбицата. Другите двама представители на Гладиатор в турнира - Теодор Георгиев и Александър Джорджев постигнаха по една победа, но отпаднаха от надпреварата.

Теди шампион при мъжете за 6-ти пореден път!

05.04.2015г.

Теодор Георгиев защити реномето си на един от най-добрите български таекуондисти, като спечели републиканстата титла за шести пореден път, или иначе казано от момента, в който се състезава при мъжете. гладиатор бе представен от трима свои състезатели, като общата равносметка е златен и сребърен медал. Другите двама участници бяха Валентин Крумов и правещия дебют Янислав Христов. Венцислав Михалчев и Стефан Самарджиев не успяха да запишат участие поради контузии.

Теодор Георгиев с квота за Европейските игри в Баку!

03.04.2015г.

Теодор Георгиев спечели квота за Първите Европейски Олимпийски игри, които ще се проведат през месец юни в гр. Баку, Азербайджан. Теди, който е 9-ти в световната ранглиста за месец март ще има тежката задача да мери сили с най-добрите 16 таекуондисти от категории -74 кг. и -80 кг., обединени в една. За да спечели квота, Теодор участва в 8 международни турнира и спечели 1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови медала.

Дупничанинът, който е част от националния отбор, загуби още в първия кръг на Европейското първенство по таекуондо в Олимпийските категории, провело се в руския град Налчик.Теди имаше тежък жребий и излезе срещу силен представител на домакините. Това е негово първо участие в категория до 80 кг., като е значително по-лек от своите опоненти. Това бе последното състезание преди разпределението на квотите за Баку 2015.

Теодор Георгиев загуби първата си среща на Европейското първенство за олимпийски категории

29.03.2015г.

Гладиатор спечели "София оупън"

23.03.2015г.

Гладиатор постигна поредния си успех, след като се класира на първо място при юношите и на второ място при децата на силният международен турнир "София оупън". В надпреварата участие взеха над 1000 състезатели от 103 клуба, представители на 17 държави. Клубът бе представен от 23-ма свои състезатели, а общо завоюваните медали от гладиаторите са 11 -     4 златни, 4 сребърни и 3 бронзови.

18.03.2015г.

Теодор Георгиев демонстрира умения в шоуто на Нова ТВ "И аз го мога"

Един от най-добрите състезатели по таекуондо-WTF в България, дуничанинът Теодор Георгив от СК "Гладиатор", заедно с Влади Далаклиев от Ботевград и представители на клуб Форс София Даниел Турнов, Мартин Гърков и треньора на клуба Васил Христев бяха част от шоуто ма Нова ТВ "И аз мога". Таекуондистите впечатлиха не само участниците, но и публиката в студиото. Малко преди това, той се завърна от състезание в Холандия.

Теодор Георгиев - шампион в Швейцария!

09.03.2015г.

Година след като загуби финала в последните секунди, Теодор Георгиев най-после стъпи на най-високото стъпало в Швейцария. Теди стартира с категорична победа над германец (16-1), след което победи и черногорец (със златна точка). В четвъртфиналния сблъсък, Теди победи друг германец (9-5), а съперник в полуфиналния сблъсък бе един от най-добрите - 9-я в световната ранглиста, американецът Джейсън Ишида. Теди бе по-концентриран и измъкна златната точка. Съперник на финала пък бе 10-я в световната ранглиста - канадецът Максим Потвин, но и той не успя да спре устремилият се към златото Теодор (9-7).

Теодор Георгиев - 12-ти в световната ранглиста за м. март!

28.02.2015г.

Теодор Георгиев взе участие на силния турнир от клас "G2" в гр. Луксор, Египет. Теди бе поставен в основната схема, като спореше за медалите с още 23 състезатели от цял свят. Жребият не бе благосклонен като изправи Теодор срещу сребърния медалист от Европейското за младежи - Даниел Кешада Барера. Срещата не тръгна добре и Теди изпусна мача. Въпреки загубата обаче, той прибавя 3.02 т. към ранглистата, като за месец март, Теодор е вече 12-ти в световната ранглиста!

Гладиатор с двама вицеевропейски шампиони!

11.02.2015г.

Теодор Георгиев и Митко Джорджев станаха вицеевропейски шампиони от приключилото Европейско клубно първенство, състояло се в Анталия, Турция. Двамата дупничани се представиха повече от убедително и само мал шанс ги лиши от златното отличие. По пътя към финала Теодор постигна 4 победи, а Митко 3. Останалите участници имаха нелек жребий и отпаднаха.

Теодор Георгиев с бронз от О.А.Е.

08.02.2015г.

С Теодор Георгиев се окичи с бронзовото отличие от приключилото международно състезание от клас "G1" в гр. Фуджайра, О.А.Е. Теди победи последователно двама състезатели от Казахстан, но в полуфиналната среща, срещу изявен ирански състезател изпусна победата в третия рунд. Въпреки това, Теодор добави нови точки, което го доближава до квота на Европейските игри в Баку тази година.

Гладиатор в топ 10 в Сараево!

02.02.2015г.

Блестящи резултати постигнаха дупнишките таекуондости на турнира от клас "G1" в Босна и Херцеговина. Състезателите на Гладиатор се окичиха с 3 златни и 1 бронзов медал от надпреварата. В крайното класиране, измежду всички 97 отбора участници, Гладиатор зае престижното 9-то място, а дори при кадети се нареди 3-ти, изпреварвайки национални отбори. Злато спечелиха Митко Джорджев, Луиза Захариев и Ивона Цинцарска.

Ново отличие и ценни точки спечели и Теодор Георгиев при мъжете до 74 кг.

Гладиатор с 5 медала от Държавното първенство за деца

26.01.2015г.

Поредното отлично представяне записаха състезателите на клуб по таекуондо "Гладиатор". Този път децата на клуба се изявиха блестящо на проведеното в гр. София Държавно първенство по таекуондо за деца (6-11 г.). В малката зала на Арена Армеец дупничани, които бяха с отбор от 9 състезатели, спечелиха 4 златни и 1 бронзов медал, което ги нареди на 3-то място в крайното класиране. Златни медлаи за Гладиатор спечелиха: Александра Георгиева -30 кг., Анастасия Вакавчиева -33кг., Борислава Борисова -36кг. и Радина Борисова - 48кг.

Три медала за Гладиатор от силния турнир в Гърция

18.01.2015г.

С три медала се прибраха състезателите на Гладиатор от международния турнир от клас "G1" - Greece open. При мъжете отлично представяне направи Теодор Георгиев, който в конкуренцията на 42 състезатели в категорията си и постигнати 4 победи, си заслужи сребърния медал. При кадетите Луиза Захариев стана шампионка след извоювани 5 последователни победи, a Ивона Цинцарска победи 4 свои опонентки, за да се окичи със среброто. Малко не достигна и на Митко Джорджев, който победи трима свои опоненти, но в мача за медал загуби с минимална разлика от една точка.